ANASAYFA Teknoloji ATONET Üye Hizmet Platformu TİSK tarafından ödüllendirildi!

ATONET Üye Hizmet Platformu TİSK tarafından ödüllendirildi!

ATO üyelerinin iş ve işlemlerini kolaylaştırmak amacıyla oda hizmetlerini tek çatı altında bir araya getirdiği dijital uygulaması "ATONET Üye Hizmet Platformu" TİSK ile TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı tarafından ödüle layık bulundu. Bir ödül daha kazanan ATONET uygulaması hakkında ATO Başkanı Gürsel Baran açıklamalarda bulundu.
yazar
Azra KOÇAK
İnternet Haber Editörü
ATONET Üye Hizmet Platformu TİSK tarafından ödüllendirildi!

Ankara Ticaret Odası (ATO) üyelerinin iş ve işlemlerini kolaylaştırmak üzere ATO hizmetlerini tek çatı altında topladığı dijital uygulaması "ATONET Üye Hizmet Platformu" Ankara Ticaret Odası'nın ATONET Üye Hizmet Platformu isimli dijital uygulamasına Dünya Odalar Federasyonu ile Türkiye Bilişim Derneği’nin  ardından bir ödül de Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) ile TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı’ndan geldi. JW Marriott Ankara Oteli’nde  gerçekleşen ödül töreninde, ATO’nun ödülünü ATO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Temel Aktay ile ATONET Uygulaması Proje Koordinatörü, ATO Yönetim Kurulu Üyesi Adem Ali Yılmaz, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Lütfühak Alpkan’ın elinden aldı. Ödül törenine ATO Genel Sekreter V. Ahmet Güran da katıldı.

ATONET, iki kuruluşun düzenlediği “Ortak Yarınlar” ödül programında ”Dijitalleşme” kategorisinde ödüle layık görüldü. Ankara Ticaret Odası’ndan yapılan yazılı açıklamada, ATO’nun dijital uygulaması olan “ATONET Üye Hizmet Platformu”nun Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu ve TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı tarafından "Cumhuriyetimizin 100.yılında Çalışma Hayatı" odağında düzenlenen "Ortak Yarınlar” Ödül Programı’nda ödül aldığı bildirildi. ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, “Türkiye yüzyılında Ankara Ticaret Odası üyeleriyle birlikte, üyeleri için gelişimini ve hizmet kalitesini yükseltmeye devam edecek” dedi.

“TÜRKİYE YÜZYILINDA ANKARA TİCARET ODASI ÜYELERİYLE BİRLİKTE, ÜYELERİ İÇİN GELİŞİMİNİ VE HİZMET KALİTESİNİ YÜKSELTMEYE DEVAM EDECEK”

ATO’nun aldığı ödüle ilişkin değerlendirmelerde bulunan ATO Başkanı Gürsel Baran, Ankara Ticaret Odası’nın ATONET dijital uygulamasıyla, Dünya Odalar Federasyonu'nun Cenevre'de düzenlediği Dünya Odalar Yarışması'nda “ En İyi Oda Sistemi İnovasyon Projesi” kategorisinde ABD'li ve Çinli rakiplerini geride bırakarak dünya birinciliği, ardından da Türkiye Bilişim Derneği’nin düzenlediği Türkiye Bilişim Ödülleri’nde “Kamudan İş Dünyasına E-Hizmetler” kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldüğünü hatırlatarak, ATONET ile alınan  ödüllerin tüm ATO yönetimi ve personelinin çalışma azmini ve motivasyonunu artırdığını söyledi. 

Ankara Ticaret Odası’nın son beş yıllık dönemde dijitalleşme çalışmalarına hız verdiğine dikkat çeken Baran, “2022 yılı Mayıs ayında kullanıma sunduğumuz ATONET Üye Hizmet Platformu, bir buçuk yıllık süre içerisinde kullanıcı sayısı itibariyle üye sayımıza ulaştı. 1 Aralık itibariyle ATONET kullanıcı sayısı 161 bindir. Bu sayı, ATO’nun ihtiyaç olan bir hizmeti ürettiğini, üyelerinin de bu hizmetten faydalandığının ispatıdır. Yani doğru iş yapmanın en iyi örneğidir” diye konuştu. Bilişim teknolojilerindeki gelişimi yakından takip ettiklerini bildiren ATO Başkanı Baran, “Türkiye yüzyılında Ankara Ticaret Odası üyeleriyle birlikte, üyeleri için gelişimini ve hizmet kalitesini yükseltmeye devam edecek” dedi. 

ATONET İLE 7/24 HİZMET

Ankara Ticaret Odası’nın 2022 yılı Mayıs ayında kullanıma sunduğu ATONET Üye Hizmet Platformu uygulaması ile ATO üyeleri, ATO Hizmet Binası’na gelmeden, e-devlet üzerinden giriş yaparak, 7/24 e-belge, online başvuru, randevu, vezne işlemleri, bilgi güncelleme talebi, harç iade talebi, sigorta şirketlerinin acentelik başvuruları, kapasite raporları, ekspertiz raporları, iş makinesi tescili, Türk malı, yerli malı belgeleri, NACE kodu değişikliği gibi onlarca hizmeti elektronik ortamdan alabiliyor. 

Yine uygulama ile ATO üyeleri Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi ve Resmi Gazete bilgileri ile teşvik ve hibe, sektörel bilgilendirme, fuar takvimi, pazar ve sektör araştırmaları bilgilerine erişim sağlayabiliyor. ATO’nun 161 bin üyesi ATONET uygulamasını kullanarak, zamandan, mekândan, nakitten, vakitten tasarruf ettikleri gibi, zamanlarını kendi işlerine ayırmanın refahını yaşıyorlar.

Haberankara.com

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *