ANASAYFA Çankaya Ankara'nın Çankaya ilçesinde bir tırın yakıt deposundan dökülen mazot kazaya sebebiyet verdi

Ankara'nın Çankaya ilçesinde bir tırın yakıt deposundan dökülen mazot kazaya sebebiyet verdi

Ankara'nın Çankaya ilçesinde bir tırdan yola dökülen mazot nedeniyle üç ayrı noktada 6 aracın kaza yaptığı belirlendi.
yazar
Azra KOÇAK
İnternet Haber Editörü
Ankara'nın Çankaya ilçesinde bir tırın yakıt deposundan dökülen mazot kazaya sebebiyet verdi

Ankara'nın Çankaya ilçesinde bir tırın yakıt deposundan dökülen mazot kazaya sebebiyet verdi - Ülkemizde çeşitli trafik kazaları meydana gelmeye devam ediyor. Bu kazalar basına yansıma devam ederken Ankara'dan da bir son dakika kaza haberi geldi.

Ankaralılar burada TIKLA TAKİP ET

Ankara'nın Çankaya ilçesinde bir tırdan yola dökülen mazot nedeniyle üç ayrı noktada 6 araç kaza yaptı. Edinilen bilgiye göre, Celal Bayar Tüneli'nde kenarları kırılan yağmur ızgarasının üzerinden geçtiği ifade edilen tırın yakıt deposu delindi. Yaklaşık 100 metre boyunca yola mazot döküldü.

DÖKÜLEN MAZOT YOLUN KAYGANLAŞMASINA NEDEN OLDU

Durumu fark eden tır sürücüsü aracını yol kenarına çekerken, bu sırada dökülen mazot nedeniyle kayganlaşan yolda 6 araç kaza yaptı. İhbar üzerine kaza yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Kazada hafif yaralanan bir kişi 112 Acil Servis ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından hastaneye kaldırıldı. Kazanın ardından ulaşımın aksadığı Celal Bayar Bulvarı'na kum dökülerek yolun kayganlığı azaltılmaya çalışıldı.

POLİS EKİPLERİ GÜVENLİK ÖNLEMİ ALDI

Polis ekiplerince güvenlik önlemi alınan yoldaki mazotun temizlenmesi için de çalışma başlatıldı. Tırın sürücüsü V. B., "Tünelin çıkışındaki ASKİ'nin yağmur ızgaralarının üzerinden geçince ızgara kalktı. Depoyu yardı, deponun ayaklarını kırdı. Mazot komple boşaldı." ifadelerine yer verdi. Durumu fark ettiğinde aracını yol kenarına çekmeye çalıştığını kaydeden TIR şoförü V. B., bu sırada süratli ilerleyen araçların kayganlaşan yolda kaza yaptıklarını ifade etti.

Haberankara.com

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *