Keçiören'de yeni nesil semt pazarı hizmete açıldı!

Keçiören Belediyesi, Kanuni Mahallesi'nde inşa ettiği yeni nesil semt pazarının açılışını Ali Yaprak konseriyle gerçekleştirdi.

Keçiören'de yeni nesil semt pazarı hizmete açıldı!

Keçiören Belediyesi, Kanuni Mahallesi'nde inşa ettiği yeni nesil semt pazarının açılışını Ali Yaprak konseriyle gerçekleştirdi. Açılışa katılan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, yaptığı konuşmada Ankara'nın hizmetlere daha hızlı bir şekilde ulaşması gerektiğini belirtti ve tüm Keçiörenlilerden destek beklediklerini ifade etti.

1-1.jpeg

YENİ NESİL PAZAR

Altınok, Keçiören'de 1994 yılından bu yana uygulanan pazarcılık sistemini Türkiye'de birçok belediyenin örnek aldığını söyledi. Yeni nesil semt pazarının kışın ısıtmalı ve yazın soğutmalı olmasıyla pazarcıların ve vatandaşların daha konforlu bir alışveriş deneyimi yaşayacaklarını vurguladı.

Ayrıca Başkan Altınok, pazarcı esnafından müşterilere güleryüzle yaklaşmalarını istedi ve semt pazarlarının Keçiören'deki en uygun fiyatları sunduğunu belirtti. Yeni semt pazarının açılışı protokol konuşmalarının ardından gerçekleşti ve sanatçı Ali Yaprak konseriyle kutlandı.

ankara-tasarim-13.jpg

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok'un, açılışta yaptığı konuşmalar şu şekildeydi:

"Kışın ısıtmalı yazın soğutmalı yeni nesil semt pazarımız Kanuni Mahallemize buraya komşu olan tüm mahallelerimize hayırlı ve uğurlu olsun inşallah. Pazarcı dostu başkan denince ilk akla gelen isim Altınok’tur. Türkiye'deki pazar esnafını düşünen kimdir diye sorsalar, Keçiören Belediyesi ve Altınok denecektir. Kışın üşümeyeceğiniz yazın terlemeyeceğiniz bir sisteme sahip yeni nesil semt pazarımızı açtık. Böylece pazar esnafımızı ve vatandaşlarımızı kışın soğuktan yazın sıcaktan kurtardık. Sabahın beşinde altısında sebze haline giden ve soğukta bu zorluğu çeken esnafımıza önemli bir hizmeti sunmuş olduk. Türkiye'de ilktir Keçiören’deki ısıtmalı ve soğutmalı pazarlar. Ankara'da başka yerde var mı bilmiyorum. Varsa da bizden sonra yapmışlardır, bundan da memnuniyet duyarız. Semt pazarları hayatımızda ve ev ekonomimizde önemli bir yere sahip. Pazar esnafımızdan isteğimiz güler yüz göstermeleri. Müşteri veli nimettir. Güleryüz sadaka-i cariyedir. Keçiören pazarları Ankara'daki en ucuz pazarlardır. Kaliteli ürün getiriyoruz. Yani çürük çarık zaten yasak. AVM'lerde fiyatlar çok yüksek. Gidip AVM'ye, şöyle bir sebze meyve fiyatlarına baktığımda pazarlarımızdan iki üç misli yüksek fiyattan satış yapılıyor. Yeni semt pazarımızın Keçiören’imize ve Ankara’mıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum."

Açılışa AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Zafer Çoktan ve MHP Keçiören İlçe Başkanı Metin Bayrakçı da katıldı. Yeni semt pazarının Keçiören ve Ankara'ya hayırlı olması temennisiyle açılış töreni sona erdi.

Haberankara.com

SONRAKİ HABER