Ankara Büyükşehir Belediyesi Miras Şantiye Gezileri'nde rota Roma Tiyatrosu ve Arkeopark’a çevrildi

Ankara Büyükşehir Belediyesi Miras Şantiye Gezileri'nde rota Roma Tiyatrosu ve Arkeopark’a çevrildi
Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 40. Avrupa Miras Günleri kapsamında şantiye gezileri devam ediyor. Şantiye gezi programları devam ederken bu kez Roma Tiyatrosu ve Arkeopark’a şantiye gezisi gerçekleştirildi.

Başkent Ankara'da belediye tarafından pek çok ücretsiz etkinliğe imza atılıyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) tarafından kentte çeşitli sosyal ve kültürel etkinliklere imza atılırken geçtiğimiz günlerde duyurulan Miras Şantiye Gezileri'ne start verildi. ABB ve Avrupa Ulusal Kültür Enstitüleri Ağı EUNIC iş birliğiyle Başkent Ankara'da düzenlenen '40. Avrupa Miras Günleri' kapsamında Roma Tiyatrosu ve Arkeopark’a şantiye gezisi gerçekleştirildi.

Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanlığı ve Avrupa Ulusal Kültür Enstitüleri Ağı EUNIC iş birliği ile “40. Avrupa Miras Günleri” bu yıl Ankara’da düzenlenirken şantiye gezilerine olan yoğun ilgi devam ediyor.

ABB'DEN KÜLTÜREL PROGRAMLARA DESTEK

ABB, Başkentin tarihi ve kültürel değerlerini duyurmaya, kültürel mirasın korunmasına ve onarılmasına verdiği önemle çeşitli projelere imza atıyor.

ihs-7728.jpg

Geçmişin gelecek nesillere aktarılması için çalışmalarını sürdüren ABB, Avrupa Miras Günleri ve Ankara’nın Başkent oluşunun Yüzüncü Yılı kutlamaları çerçevesinde 16 - 17 Eylül 2023 tarihlerinde Roma Tiyatrosu ve Arkeopark’a şantiye gezisi gerçekleştirdi.

ihs-7856.jpg

Uzman rehberler eşliğinde düzenlenen geziye katılan vatandaşlar, Başkent tarihini keşfetme imkanı elde ederken vatandaşlar ABB'ye desteklerinden dolayı teşekkür etti.

ihs-7803.jpg

Hem Ankara'nın kültürünü hem de tarihini yeniden tanıyan ziyaretçiler bu etkinliklerin faydasından bahsederek ABB Başkanı Mansur Yavaş'a da memnuniyetlerini iletti.

Haberankara.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.