Çubuk'ta ikamet değiştiren yönetici, site sakinlerini isyanda bıraktı!

Çubuk'ta ikamet değiştiren yönetici, site sakinlerini isyanda bıraktı!
Ankara'nın Çubuk ilçesinde yer alan Aşağı Çavundur TOKİ Konutları sakinleri, iddiaya göre yöneticilerinin ikamet değişikliği yapıp irtibatı koparması ile isyan etmiş durumdalar.

Ankara'nın Çubuk ilçesinde yer alan Aşağı Çavundur TOKİ Konutları sakinleri, iddia edilen ikamet değişikliği nedeniyle irtibatı kopan yönetici M.Ç. hakkında endişe ve öfke dolu. Aylardır yöneticilerini göremediklerini ve özellikle aidat paralarının nereye harcandığını sorguluyorlar.

12 blok ve 196 daireden oluşan Aşağı Çavundur TOKİ Konutları sakinleri, M.Ç. isimli yöneticinin yokluğundan şikayetçi. Bu sırada site içinde rahatsızlık veren 50'ye yakın başıboş köpekle baş etmek zorunda kaldıklarını ifade ediyorlar. Ayrıca, güvenlik kameraları için toplanan aidat paralarının boşa harcandığına inanıyorlar.

aw033544-06.jpg

SAĞLIK OCAĞININ BAKIM SORUNU

Site sakinleri, özellikle sağlık ocağının bakımı ve güvenlik konularında sorunlar yaşadıklarını belirtiyor. İddialara göre, sağlık ocağının bakımı yapılmadığı için hizmet vermediği gibi güvenlik görevlisi de bulunmuyor. Bu durum hırsızların rahatça dolaşmasına ve bazı evlerin soyulmasına neden olmuş. Ayrıca, aidatların yükseltilmesi de site sakinleri arasında tartışmalara yol açmış.

ankara-tasarim-6.jpg

BAŞIBOŞ KÖPEK SORUNU

Site sakinlerinden A. A., M.Ç. ile hiç tanışamadığını ve başıboş köpeklerin saldırısına uğradığını belirtiyor. Emekli maaşıyla geçinen biri olarak 600 TL'lik aidatın ödenmesinin zor olduğunu ifade ediyor. Benzer şekilde, N. B. isimli site sakini de evine hırsızların girdiğini ve güvenlik eksikliği nedeniyle yaşadığı kaybı dile getiriyor.

E. G., kendisinin de yüzde 60 engelli olduğunu ve düşük engelli maaşı aldığını, bu nedenle 600 TL'lik aidatı ödeyemeyeceğini belirtiyor. E. G., M.Ç.'nin site sakinlerini tehdit ettiğini ve altın almak için paralarını kullanmak istediğini iddia ediyor.

Site sakinleri, aidatlarını verip hizmet alamamaktan ve güvenlik sorunlarından şikayetçi. Yetkililerden yardım ve siteye kayyum atanmasını talep ediyorlar.

Haberankara.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.